Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Co warto wiedzieć o ćwiczeniu pieska – bazowe szkolenie psów

Dodano

data

Każdemu właścicielowi psa zależy na tym, żeby jego pupil był mu posłuszny i odpowiednio reagował na wydawane polecenia. Psy potrzebują wobec tego tresury, która pomaga uformować ich charakter.

Dziś istnieje możliwość oddania czworonoga do wyjątkowej szkoły, gdzie zostanie dobrze wytresowany, niemniej jednak nie zawsze jest to konieczne. Sporo rzeczy wolno zresztą zdziałać we własnym zakresie. Grunt to pamiętać o kilku sprawach. W głównej mierze potrzebna jest cierpliwość. To jak szybko pies uczy się miarodajnych rzeczy jest zależne od jego usposobienia, a też od rasy.

Nie ulega wątpliwości też, że im młodszy jest pies, tym odpowiedniej. U dorosłych psów zmiana pewnych zachowań jest niezmiernie ciężka lub w ogóle nie możliwa. W tresurze ogromnie istotna jest systematyczność – znacznie więcej na ten temat wolno dowiedzieć się na Szkoła dla psów Warszawa, gdzie znajdują się istotne informacje dotyczące szkolenia czworonoga.

Najporządniej to robić każdego dnia o ciągle korzystających z naszej oferty porach. Jednorazowy trening nie powinien trwać zbyt długo – w przeciwstawnym wypadku zwierzę będzie mieć trudności z koncentracją. Właściciel musi być również konsekwentny bez względu na okoliczności. Inaczej do czworonoga docierają przeciwne komunikaty i w efekcie nie wie on, co ma robić. Tresując pieska, w żadnym wypadku nie wolno się uciekać do kar fizycznych. Nie przynoszą spodziewanych efektów, nie napomykając o tym, że dla zwierzęcia to trauma. Tresura powinna wzmacniać więź między psem a właścicielem, nie może ona opierać się na strachu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Continue Reading
1 komentarz

1 komentarz

  1. Ada

    24 września 2022 at 09:43

    Widzisz, że twojemu zwierzakowi coś dolega – udaj się wtedy czym prędzej do weterynarz Ząbki, niech go dokładnie sprawdzi. Jeżeli widzisz zmiany w jego zachowaniu, nie lekceważ tego.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply