Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Czy niepełnosprawne osoby same mogą kierować autami

Problem niepełnosprawności ruchowej dotyka dużej części społeczeństwa w naszym kraju. Dlatego bardzo ważne będzie to, aby zapewnić takim osobom możliwie duże możliwości na normalne funkcjonowanie. Tak naprawdę to dotyczy wielu różnych obszarów, w tym również wiążących się z komunikacją i poruszaniem. Jedną z istotniejszych rzeczy na przykład jest przygotowanie samochodów do kierowania nimi przez osoby, jakie na przykład mają problem z chodzeniem.

Przy nich tradycyjne naciskanie gazu czy hamulca nie wchodzi w grę, lecz na rynku jest sporo urządzeń, które w tym pomagają. Jedno z bardziej popularnych oferuje firma Veigel, a to jest nic innego jak ręczny gaz-hamulec. Taki mechanizm w skrócie jest także znany RGH, a całe sterowanie jest realizowane przy pomocy pokrętła albo dźwigni. Zamontować go można w większości samochodów wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów, i umożliwia bezpieczne i płynne używanie pedałów.

Dzięki wysokiej jakości układ ten pozwala na pełną kontrolę samochodu, nawet w niestandardowych przypadkach. Spore regulacyjne możliwości powinny pozwolić każdemu z użytkowników dostosować położenie do swoich potrzeb, co przełoży się także na komfort nawet podczas dłuższego podróżowania. Niektóre modele ręcznego gazu-hamulca posiadają dodatkowe funkcje, przydające się przy codziennej jeździe, na przykład takie jak włączanie kierunkowskazów czy klaksonu. Bardzo duży nacisk podczas projektowania postawiony został na kwestie bezpieczeństwa, dlatego też to urządzenie jest stosowane przez wielu producentów samochodów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz