Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czy przyjmowanie odżywek diety oraz peptyd jest bezpieczne?

Dodano

data

Czym są suplementy? Są to akcesoryjne substancje zawierające mikro oraz makroelementy, witaminy – w postaci pastylek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, które zażywane w trafnej, wyznaczonej ilości uzupełniają braki w stworzonym przez nas organizmie, utrzymując go w porządnej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Z pewnością – osoby będące w okresie rekonwalescencji, jakie po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to też przyjmowaniem przeróżnych lekarstw i stosowaniem przeróżnych terapii.

Osoby, które stosują diety odchudzające – jakakolwiek dieta odchudzająca eliminuje z posiłków pewne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Trzeba je w związku z tym uzupełnić suplementami. Interesującą opcja są także ostatnio peptydy – więcej na SARM. Sportowcy również są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Rzecz jasna, nie ma mowy o tych dopingujących, jakkolwiek tylko tych zaopatrujące naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, którzy uczęszczają na siłownie – też powinni zażywać suplementy. Najczęściej zażywanymi 'dziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – czyli makroelementy, i żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – inaczej mikroelementy. Do zwyczajnego funkcjonowania organizmu człowiek pragnie 46 mikro oraz makroelementów, z jakich 30 jest niezbędnych do życia.

Najatrakcyjniejsze są preparaty zawierające wszelkie powyższe szczegóły w trafnych proporcjach. Można je zakupić w każdej aptece, chociaż nie są one lekarstwami. Jeżeli jednakże nasze posiłki składają się z produktów wszystkich grup pokarmów, nie musimy suplementów przyjmować. Dla sportsmenów, jakich wysiłek pochłania wiele energii, suplementy wyglądają trochę inaczej. Preparaty akcesoryjne to pomiędzy innymi – suplementy białkowe i węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina oraz substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro oraz makroelementy i witaminy. Suplementy są w związku z tym potrzebne do zażywania w wielu sytuacjach, jakkolwiek decyzja o ich niezbędnej ilości powinna być podjęta przez lekarza.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Continue Reading
Dodaj swój komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply