Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jaką posadzkę do lokalu mieszkalnego wybrać?

Dodano

data

Jakiekolwiek rozwiązanie ma własne niedociągnięcia i walory. Jakim sposobem chodzi o parkiet olejowany to potrzeba częstej i mozolnej pielęgnacji parkietu, potrzeba dogłębnego czyszczenia i pastowania (raz w miesiącu, a w pierwszym roku po nałożenia oleju nawet 2 razy w miesiącu), stosowanie wyjątkowych dla podłogi olejowej środków i są one chłonne – zatrzymują pobrudzenia i zacieki. Podłoga olejowa nie jest rekomendowana dla osób cierpiących na brak czasu i nieumiejętność zachowania czystości w mieszkaniu. To podłoga wspaniała dla czyściochów, uwielbiających estetyczne wnętrza domu.

W przeciwnym wypadku poprawniejsza będzie posadzka lakierowana. Nie jest tak ciekawa oraz elegancka jak posadzka pokryta olejem lecz jest znacznie prostsza do utrzymania w czystości oraz tańsza w eksploatacji.

Pomimo to, podobnie jak olejowa – też posadzka lakierowana ma defekty jak oraz atuty. Jakie? Nie żądają wielu zabiegów pielęgnacyjnych (wystarczy mop z wodą i delikatny detergent), swobodnie utrzymują czystość, nie zatrzymuje zabrudzeń, wymagane jest zastosowanie tylko fundamentalnych zasad konserwacji drewnianych podłóg, gruntowne czyszczenie niebezużyteczne tylko raz na kilka lat, żeby uniknąć rys, warto użyć lakieru satynowego lub matowego. A wady podłogi lakierowanej?

Bez trudności powstają rysy, rysy niezwykle widoczne na połyskliwym lakierze, parkiet w szeregu przypadków się elektryzuje, przyciąga więcej kurzu, (ale łatwiej go wyczyścić), nie nadaje się do renowacji punktowej, jeśli się zniszczy, jedynym ratunkiem jest naprawa poprzez wtórne malowanie i cyklinowanie. Wiesz już wszystko – decyzja należy do Ciebie, jeżeli potrzebujesz akcesoriów, zobacz lagrus classic r1. Zastanów się czy istotniejsze są dla Ciebie kwestie estetyczne, czy konkretne i pamiętaj – podłogę zawsze można poddać renowacji i wymienić jej ochronę na inną.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Continue Reading
1 komentarz

1 komentarz

  1. Gosia

    17 czerwca 2022 at 01:54

    Kupując mieszkanie, warto skorzystać z oferty sprawdzonego biura nieruchomości, ponieważ jest to naprawdę duża inwestycja. Tylko sprawdzone oferty, dają stu procentowe bezpieczeństwo. Wybieraj sprawdzone firmy takie jak https://123skupnieruchomosci.pl

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply