Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

Moda, Uroda

Jakie kosmetyki można stosować przy atopowej skórze

Dodano

data

Jednym z częściej spotykanych skórnych problemów jest zapalenie atopowe. Powstaje ono w wyniku niewłaściwego funkcjonowania naskórkowej bariery, co powoduje powstawanie niemiłych objawów. Jest to przewlekła choroba, która u wielu osób się pojawia w różnym okresie życia, zależnie od okresu może przybierać różną formę. Często pojawiają się ropne zmiany, lecz również i złuszczające się, suche miejsca. Wysuszenie i zaczerwienienie często powodować mogą mocne swędzenie, co stanowi duży dyskomfort dla chorych. Dlatego też istotna będzie codzienna pielęgnacja skóry, jaka znacząco może pomóc w załagodzeniu objawów, a także stosowanie się do ustalonych zasad.

Z pewnością należy unikać nieprzewiewnej odzieży, pikantnych potraw i alkoholu, czy stosowania mocniejszych środków kosmetycznych. Do pielęgnacji tego typu skóry bardzo dobrze sprawdzają się specjalnie opracowane kosmetyki, takie jak na przykład dexeryl balsam. Dzięki stosowaniu takich kosmetyków można w dużym stopniu ograniczyć objawy, a w części przypadków nawet całkiem je wyeliminować. Preparaty stosowane w przypadku atopowego zapalenia produkowane są najczęściej w oparciu o wyłącznie naturalne składniki. Powszechnie występuje w nich gliceryna, dobrze zatrzymująca wodę i zapewniająca tym samym odpowiednią wilgotność naskórka. Z kolei biała wazelina niejednokrotnie jest wykorzystywana w kosmetykach do natłuszczania, pozostawia na powierzchni naturalną ochronną warstwę.

Wazelina ta nie będzie powodować żadnych reakcji alergicznych, dzięki czemu zapewnia duże bezpieczeństwo w użytkowaniu. Częstym składnikiem preparatów stosowanych w AZS również jest parafina, jaka chroni skórę przed wystąpieniem podrażnień, a równocześnie zmniejsza nieprzyjemne objawy. W kosmetykach firmy dexeryl znaleźć można te wszystkie składniki, dlatego też są one zalecane przy pielęgnacji w tym schorzeniu. Dużo informacji na ten temat znaleźć można na przykład na stronie https://www.kremy-dexeryl.pl, jeśli ktoś zainteresowany będzie taką tematyką, to może tam zaglądnąć i zaznajomić się ze wszystkim.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Continue Reading
Dodaj swój komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply