Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jakim sposobem są wykonywane przewierty sterowane

Dodano

data

Pod ziemią ukryta jest ogromna ilość rozmaitych przewodów, kabli i rur. Niejednokrotnie znajdują się one pod istniejącą infrastrukturą, na przykład taką jak budynki, place czy drogi. Ale pojawiają się sytuacje, gdy trzeba położyć coś nowego, i dotychczas przeważnie było to robione przez wykopanie od góry odpowiedniego kanału. Lecz nie w każdym przypadku rozwiązanie takie będzie możliwe, gdy przykładowo trzeba przeciągnąć rurę pod szeroką ulicą czy rzeką. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą przeciski kretem, które pozwalają na wykonanie tego typu robót bez żadnej ingerencji w znajdującą się na powierzchni infrastrukturę.

Zalety tej technologii są naprawdę duże, i dlatego cieszy się ona obecnie rosnącym zainteresowaniem. Przede wszystkim z tego powodu, że takie przeciski pod drogami można wykonywać w praktycznie każdych warunkach, trzeba jedynie odpowiednio dopasować parametry i głębokość. Przewierty horyzontalne świetnie sprawdzają się przede wszystkim na zabudowanym terenie, gdzie albo trzeba by było niszczyć znajdujące się tam obiekty, albo też prowadzić instalację jakąś okrężną trasą.

Analogicznie sytuacja wygląda, gdy do pokonania będą jakieś komunikacyjne trakty, takie jak drogi czy tory kolejowe. Przeciski kretem w niejednej sytuacji będą również lepszym rozwiązaniem, niż zawieszona na wysokości instalacja, przykładowo nad kanałami czy rzekami. Przewierty realizować również można, jeśli na planowanej drodze instalacji będzie się znajdować jakieś wzniesienie albo góra.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Continue Reading
1 komentarz

1 komentarz

  1. Grzegorz

    25 września 2022 at 11:23

    Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy na wibroprasa do kostki. Jeżeli szukasz nowoczesnych rozwiązań, które pomogą ci zautomatyzować pracę w firmie, to właśnie to jest tego typu sprzęt.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply