Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jakim sposobem stworzyć klimat w domu poprzez piece wolnostojące czy też kominek?

Dodano

data

Coraz to częściej widoczna jest tendencja do wymiany starych, mało wydajnych kotłów na nowe rozwiązania technologiczne pozwalają zaoszczędzić znaczną ilość energii cieplnej. Energooszczędność innowacyjnych systemów grzewczych idzie bezpośrednio w parze z oszczędnością środków pieniężnych. Porównując pracę starych kotłów z oryginalnymi, wzbogaconymi nowinkami z obrębu technik grzewczych bez trudu widać różnicę w ilości spalanego materiału.

Bez względu od tego czy opalanie odbywa się z przeznaczeniem węgla, drzewa, oleju opałowego lub gazu, nowego technologie w każdym z przypadków wykazują obfitą oszczędność środków opałowych. Kłopot pojawia się w czasie, kiedy wstawiając nowy kocioł wypada go powiązać ze starym, nagminnie krzywym systemem kominowym.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem problemu są elastyczne wkłady kominowe – piece wolnostojące. Kielichowe łączenia stalowych, żaroodpornych blach elastycznych wkładów kominowych są okazałym udogodnieniem dla wszystkich tych, którzy po zamontowaniu współczesnego kotła chcą go błyskawicznie połączyć z sędziwą instalacją odprowadzającą spaliny. Standardowe kominy wykonane z cegieł nie spełniają norm bezpieczeństwa wynikających z prawa budowlanego. Jakikolwiek komin obojętnie do jego przeznaczenia i charakterystyki powinien być oprócz tego zabezpieczony stosownymi wkładami gwarantującymi swobodne odprowadzanie substancji spalania na zewnątrz. Typ zastosowanego wkładu kominowego zależy od przeznaczenie instalacji i typu materiału opałowego.

W strukturach opalanych drzewem muszą być wykorzystywane wkłady kominowe wykonane ze stali żaroodpornej. Wysokie temperatury spalania drewna na komin nieposiadający odprowadzenia wykonanego z materiałów odpornych na zwłaszcza wysokie temperatury szybciej niszczeje. Każdy nowoczesny wkład kominowy, to oprócz tego gwarancja bezpieczeństwa wynikająca ze szczelność całości instalacji. Odnosi się to w takim samym szczeblu do wkładów żaroodpornych, kwasoodpornych i emaliowanych. Stereotypowe kominy nieposiadające współczesnych systemów odprowadzających spaliny mogą być pod tym względem wadliwe, stwarzając zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Continue Reading
Dodaj swój komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply