Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Konie i jazda na nich – co zakupić?

Dodano

data

Ze względu na temperament oraz budowę rozróżnia się konie gorącokrwiste oraz zimnokrwiste. Te pierwsze mają lekką budowę oraz są zwinne oraz szybkie. Używa się ich do zawodów sportowych, jazdy rekreacyjnej, wyścigów. Przykładem konia gorącokrwistego jest koń rasy arabskiej. Gorącokrwiste rumaki są energiczne, lecz mają też delikatniejszą sierść, dobrze sprawdzają się w płonącym klimacie. Są to kobyły niezmiernie błyskotliwe. Konie zimnokrwiste są spokojniejsze, zdecydowanie mniej ruchliwe. Są także znacznie silniejsze oraz masywniejsze niż konie gorącokrwiste.

Są duże. Te konie wykorzystane są do cięższych prac agrarnych czy transportowych. Nie są szybkie oraz nie muszą być – pracują na ogół w stępie. Konie zimnokrwiste są na tyle masywne, iż czasem przypominają kuce, mają dużo cech tych krępych koni – do jazdy na nich warto posiadać koszulki jeździeckie. Szablonowym koniem zimnokrwistym jest ciężki oraz wytrzymały perszeron. Twierdzi się, iż konie zimnokrwiste pochodzą z leśnych koni z północnej Europy, innymi słowy zwierząt, jakie przeżyły epokę lodowcową. Mają w związku z tym grubą sierść. Co przyciągające, w średniowieczu to właśnie te ciężkie, chociaż nieduże konie były wierzchowcami rycerzy oraz stawały z nimi do boju.

Konie zimnokrwiste nie wyglądają tak wdzięcznie, jakim sposobem te gorącokrwiste, ale za to prawidłowiej sprawdzają się w hipoterapii. Koń zimnokrwisty ni wygra wyścigu, jednak za to pociągnie za sobą wóz. Są również konie srokate, inaczej takie, które mają gigantyczne oraz nieregularne białe plamy (białe włosy) na różowej skórze. Pomiędzy nimi są kolosalne płaty innego koloru na czarnej skórze. Częste w baśniach i powieściach są kobyły kare. Czyli po prostu są czarne, od ogona po grzywę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Continue Reading
Dodaj swój komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply