Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Korzyści zdrowotne wynikające z ćwiczeń

Dodano

data

Aktywność fizyczna jest ważnym budulcem zdrowego życia, ponieważ ćwiczenia wpływają na cały organizm. Tylko przy wystarczającej aktywności można utrzymać normalne funkcjonowanie najważniejszych narządów, bilans energetyczny pozostaje w równowadze, a masa ciała w normalnym zakresie. Tylko w ten sposób możemy utrzymać lub poprawić naszą sprawność fizyczną.

Ruch promuje zdrowie

Wydatki energetyczne mają kluczowe znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia i sprawności organizmu, ponieważ wpływają na większość innych znanych czynników ryzyka, takich jak procent tkanki tłuszczowej (obwód talii), gęstość kości, wrażliwość na insulinę, stężenie lipidów we krwi i ciśnienie krwi. Z drugiej strony siła i wytrzymałość są podstawowymi warunkami sprawności fizycznej.

Od około 35 roku życia sprawność organizmu zaczyna spadać z powodu naturalnych procesów starzenia. Dlatego ryzyko utraty zdrowia wzrasta wraz z wiekiem. Brak aktywności fizycznej powoduje lub promuje te procesy degradacji. Odpowiednie ćwiczenia i ukierunkowane treningi pomagają zmniejszyć czynniki ryzyka chorób i zdrowo się starzeć.

Pewne efekty ćwiczeń mogą pojawić się po krótkim czasie, np. siła mięśni i metabolizm tłuszczu poprawiają się po około czterech do sześciu tygodniach od rozpoczęcia treningu. Aby jednak zmniejszyć ryzyko chorób i jak najdłużej żyć w dobrym zdrowiu, należy regularnie, w odpowiednim zakresie i przez całe życie, ćwiczyć.

 1. Jak ćwiczenia wpływają na organizm
 2. Ruch promuje zdrowie

 3. Ćwiczenia zmniejszają ryzyko choroby

 4. Terapia i rehabilitacja: Tak działa ruch

Ćwiczenia przeciwdziałają większości czynników ryzyka dla zdrowia, a brak ruchu je promuje. To, czy pozostaniemy zdrowi, zależy w dużej mierze od tego, czy poruszamy się przez całe życie.

Jak ćwiczenia wpływają na organizm

Poniższa tabela pokazuje, w jaki sposób ćwiczenia fizyczne lub ich brak wpływają na organizm i narządy.Dalsze informacje o naukowo udowodnionych korzyściach zdrowotnych regularnej aktywności fizycznej – od małych dzieci po starość – można znaleźć w austriackich zaleceniach dotyczących aktywności fizycznej z Fundusz Zdrowej Austrii.

Ruch promuje zdrowie. Wydatki energetyczne mają kluczowe znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia i sprawności organizmu, ponieważ wpływają na większość innych znanych czynników ryzyka, takich jak procent tkanki tłuszczowej (obwód talii), gęstość kości, wrażliwość na insulinę, stężenie lipidów we krwi i ciśnienie krwi. Z drugiej strony siła i wytrzymałość są podstawowymi warunkami sprawności fizycznej.

Od około 35 roku życia sprawność organizmu zaczyna spadać z powodu naturalnych procesów starzenia. Dlatego ryzyko utraty zdrowia wzrasta wraz z wiekiem. Brak aktywności fizycznej powoduje lub promuje te procesy degradacji. Odpowiednie ćwiczenia i ukierunkowane treningi pomagają zmniejszyć czynniki ryzyka chorób i zdrowo się starzeć.

Pewne efekty ćwiczeń mogą pojawić się po krótkim czasie, np. siła mięśni i metabolizm tłuszczu poprawiają się po około czterech do sześciu tygodniach od rozpoczęcia treningu. Aby jednak zmniejszyć ryzyko chorób i jak najdłużej żyć w dobrym zdrowiu, należy regularnie, w odpowiednim zakresie i przez całe życie, ćwiczyć.Uwaga Austriackie zalecenia dotyczące aktywności fizycznej Funduszu Zdrowej Austrii pokazują, w jakim stopniu regularna aktywność fizyczna jest zalecana różnym grupom docelowym.

Ćwiczenia zmniejszają ryzyko choroby

Jako studia – w tym Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i USA Departament Zdrowia i Opieki Społecznej – wykazał, że ćwiczenia fizyczne zmniejszają ryzyko wielu powszechnych i często przewlekłych chorób i urazów. Obejmują one:

 1. Choroby sercowo-naczyniowe (np. zawał serca, udar lub nadciśnienie)
 2. nadwaga i otyłość
 3. Syndrom metabliczny

 4. cukrzyca typu 2

 5. Rak (zwłaszcza rak okrężnicy, płuc, piersi, macicy, żołądka, przełyku, nerki, pęcherza moczowego i prostaty)
 6. Depresja

 7. Demencja

 8. choroba zakaźna
 9. złamania biodra
 10. spada

Terapia i rehabilitacja: Tak działa ruch

Ruch może pomóc wyleczyć wiele chorób lub złagodzić objawy, jeśli jest stosowany w sposób ukierunkowany, podobnie jak leki. Warunkiem docelowej aplikacji jest wiedza o tym, jakie efekty fizyczne mogą wywołać ćwiczenia i dlaczego. Innymi słowy: jaka dawka ćwiczeń powoduje jaką reakcję organizmu?

żne środki treningowe, np. trening umiejętności motorycznych, takich jak wytrzymałość, siła, mobilność czy koordynacja na różne skutki dla organizmu. Na powodzenie pomiaru aktywności fizycznej wpływa również ciężkość choroby pacjenta lub jego/jej sprawność fizyczna. Czynniki te są brane pod uwagę w recepcie lekarskiej, aby móc korzystać z ćwiczeń w sposób ukierunkowany w terapii i rehabilitacji, np. terapii ruchowej. Zobacz https://www.minedu.sk/op-vzdelavanie-esf/

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Continue Reading
1 komentarz

1 komentarz

 1. Gosia

  4 lipca 2022 at 06:13

  Każdy, kto ma problemy z nietrzymaniem moczu powinien sobie zamówić refundacja pieluchomajtki. Sprawdź koniecznie naszą ofertę na stronie internetowej i zamów dyskretną przesyłkę z majtkami chłonnymi.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply