Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Który typ opału najlepiej się sprawdzi w zimie

Dodano

data

W naszej strefie klimatycznej zimową porą pojawić się mogą naprawdę niskie temperatury, dlatego bardzo duże znaczenie ma ogrzewanie pomieszczeń. Mieszkańcy bloków przeważnie mają je zapewnione albo z elektrociepłowni albo używają piecyków gazowych, natomiast mieszkańcy prywatnych domów muszą o wszystko sami zadbać. W domach instalowane są bardzo różne piece, nadal niejednokrotnie spotkać można kotły na stałe paliwa, takie jak pellet Zamość.

O tym, który z opałów będzie zastosowany, zależało będzie od budowy takiego pieca i jego parametrów. Poszczególne odmiany opału mają też różne właściwości, i pod tym kątem również trzeba policzyć wszystko dokładnie przed zakupami. Najlepsze parametry jeżeli chodzi o cieplną wydajność posiada ekogroszek Zamość.

Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji klienci dostają produkt niezwykle wydajny, którego zużycie jest najmniejsze ze wszystkich rodzajów paliw. Znacznie tańszy, lecz również i mający mniejszą wydajność będzie pellet drzewny Zamość. Ten typ paliwa uznawany jest za nowoczesny i ekologiczny, robi się go ze sprasowanych trocin.

Dzięki wilgotności na niskim poziomie taki pellet ma znacznie większą wydajność niż zwykłe drewno, a poza tym cechuje się niską zawartością popiołu oraz siarki. W ostatnich latach rosnącym zainteresowaniem zaczął się cieszyć pellet ze słomy Zamość. Dużym jego plusem jest niska cena, wynosząca mniej niż połowę tego co cena węgla, jednak z uwagi na wartość opałową będzie go potrzeba też dwukrotnie więcej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Continue Reading
Dodaj swój komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply