Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Mity antykoncepcji

Dodano

data

Istnieje wiele mitów dotyczących antykoncepcji. Jednak kobieta nadal może zajść w ciążę, jeśli robi bicze po seksie lub karmi piersią. Omawiane są inne mity.

 1. Nominacje 216.444.6601

 2. Spotkania i lokalizacje

 3. Uchów moje dziecko w Cleveland Clinic

Istnieje wiele metod kontroli urodzeń, które są bardzo skuteczne w zapobieganiu ciąży. Istnieje również wiele dezinformacji na temat stosowania kontroli urodzeń, a także niektóre metody, które po prostu nie działają.

Oto kilka popularnych mitów dotyczących seksu i antykoncepcji.

1. Karmię piersią, więc nie mogę zajść w ciążę.

Karmienie piersią może pomóc w zapobieganiu ciąży, jeśli kobieta jest w ciągu sześciu miesięcy od porodu, nie miała cyklu miesiączkowego ORAZ dziecko karmi się wyłącznie mlekiem matki (bez suplementów diety lub pokarmów miękkich). Wszystkie trzy z tych kryteriów muszą być spełnione, aby karmienie piersią było skuteczną formą antykoncepcji. We wszystkich innych sytuacjach owulacja może wystąpić nawet wtedy, gdy kobieta karmi piersią. Matka karmiąca powinna stosować antykoncepcję, jeśli chce uniknąć ciąży.

2. Nie możesz zajść w ciążę, jeśli kobieta nie ma orgazmu.

Ciąża ma miejsce, gdy plemnik mężczyzny zapładnia komórkę jajową kobiety

Podczas gdy mężczyzna musi wytryskać, aby uwolnić plemniki, kobieta nie musi mieć orgazmu, aby zajść w ciążę. Kobieta w wieku rozrodczym co miesiąc uwalnia komórkę jajową w ramach swojego regularnego cyklu menstruacyjnego. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy kobieta uprawia seks lub orgazm.

3. Nie zajdę w ciążę, jeśli będę kąpać się po seksie.

Douching nie jest skuteczną metodą antykoncepcji. Po wytrysku plemniki dostają się do szyjki macicy i są poza zasięgiem jakiegokolwiek roztworu irygacyjnego. Nie zaleca się również irygacji, ponieważ może to zaburzyć delikatną równowagę bakteryjną pochwy, powodując podrażnienie lub infekcję.

4. Nie potrzebuję antykoncepcji, ponieważ uprawiamy seks tylko w „bezpiecznym” czasie. Jesteś płodny tylko jeden dzień w miesiącu.

Takie mity najprawdopodobniej wynikają z braku zrozumienia cyklu menstruacyjnego. Istnieją cztery główne hormony (substancje chemiczne, które stymulują lub regulują aktywność komórek lub narządów) zaangażowane w cykl menstruacyjny:

 1. Hormon folikulotropowy (FSH)

 2. Hormon luteinizujący (LH)
 3. Estrogen

 4. progesteron

Delikatna równowaga tych hormonów reguluje uwalnianie komórki jajowej (owulacja) i — jeśli komórka jajowa nie jest zapłodniona — miesiączka.

Chociaż cykl kobiecy jest w większości przypadków mniej lub bardziej regularny, ta równowaga hormonów może być zaburzona przez różne czynniki, w tym wiek, stres i leki. Dlatego określenie czasu owulacji i przewidzenie jakichkolwiek „bezpiecznych” dni może być trudne. Pary, które odniosły sukces w rytmicznej metodzie antykoncepcji, muszą uważnie monitorować cykle menstruacyjne kobiet i oceniać objawy owulacji, a także wszelkie czynniki zewnętrzne.

5. Nie zajdę w ciążę, jeśli będziemy uprawiać seks na stojąco lub jeśli kobieta jest na górze. zdrowie u ciężarnej

Niektórzy uważają, że uprawianie seksu w określonych pozycjach, takich jak wstawanie, wypycha plemniki z pochwy kobiety.

W rzeczywistości pozycje podczas seksu nie mają nic wspólnego z tym, czy dochodzi do zapłodnienia. Kiedy mężczyzna ejakuluje, plemniki są dobrze odkładane w pochwie. Plemniki z natury zaczną przemieszczać się w górę przez kanał szyjki macicy natychmiast po wytrysku.

6. Możesz użyć folii lub balonu, jeśli nie masz prezerwatywy.

Folia i baloniki nie nadają się do stosowania jako prezerwatywy. Nie pasują dobrze i łatwo można je rozerwać podczas seksu. Prezerwatywy są specjalnie wykonane, aby zapewnić dobre dopasowanie i dobrą ochronę podczas seksu, i są dokładnie testowane pod kątem maksymalnej skuteczności.

7. Nie zajdę w ciążę, jeśli mój partner wycofa się przed wytryskiem.

Wycofanie się przed wytryskiem, znane jako wycofanie, nie jest skuteczną metodą antykoncepcji.

Część ejakulatu (płynu zawierającego plemniki) może zostać uwolniona, zanim mężczyzna zacznie szczytować. Ponadto niektórzy mężczyźni mogą nie mieć siły woli lub być w stanie wycofać się na czas. Jeśli co roku 100 kobiet stosuje metodę odstawienia w celu zapobiegania ciąży, około 22 zajdzie w niezamierzoną ciążę.

8. Nie zajdę w ciążę, ponieważ uprawiam seks po raz pierwszy.

Kobieta może zajść w ciążę za każdym razem, gdy wystąpi owulacja, nawet jeśli nigdy wcześniej nie uprawiałaś seksu.

9. Nie zajdę w ciążę, jeśli wezmę prysznic lub kąpiel zaraz po seksie lub jeśli oddam mocz zaraz po seksie.

Mycie lub oddawanie moczu po seksie nie zatrzyma nasienia i plemników, które już dostały się do macicy przez szyjkę macicy.

10. Pigułka działa natychmiast po rozpoczęciu jej przyjmowania.

U większości kobiet potrzeba co najmniej jednego tygodnia, aby hormony zawarte w pigułce (doustnym środku antykoncepcyjnym) współpracowały z naturalnymi hormonami kobiety, aby zapobiec owulacji. Aby była skuteczna, pigułka musi być zażywana zgodnie z zaleceniami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Continue Reading
1 komentarz

1 komentarz

 1. Ewa

  11 września 2022 at 08:08

  Zamów odpowiednie środki na potencję, jeżeli masz taki problem w łóżku. Teraz możesz to zrobić szybko i bez problemu. Zamówisz je z dyskretną wysyłką wprost do swojego domu.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply