Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Panele z winylu – jakie mają zalety i wady

Dodano

data

W ostatnich czasach coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć panele winylowe. Tworzywo winylowe sprawdza się w dużej ilości zastosowań, w tym również od lat na podłogach. Ale w ostatnim czasie na rynku zaczęły się pojawiać w dużej ilości także panele podłogowe, co dało wiele nowych możliwości dla kupujących. Takie panele są przede wszystkim bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Składają się one z kilku warstw o różnych właściwościach, a z wierzchu zabezpieczone są twardym poliuretanem.

Dzięki temu ich odporność na zarysowania, zadrapania czy przypadkowe uderzenia jest bardzo wysoka, nie ma również żadnego problemu z przebarwieniami i blaknięciem. Oczywiście różne wersje takich paneli mogą mieć różne właściwości użytkowe, z tego też powodu przed zakupem należy sprawdzić parametry techniczne. Najistotniejszym z nich będzie klasa użyteczności, która oznacza przeznaczenie produktu i intensywność eksploatacji.

Rzecz jasna nie ma żadnych problemów, jeżeli panele dedykowane do budynków użyteczności publicznej zostaną zastosowane w mieszkaniu, lecz w stronę przeciwną takie rozwiązanie nie zawsze się sprawdzi. W związku z tym że winyl to materiał całkowicie odporny na wodę i wilgoć, to dzięki temu świetnie się sprawdza we wszystkich pomieszczeniach. Można je bez problemów kłaść w łazienkach i kuchniach, bez niebezpieczeństwa że stanie im się coś po zachlapaniu. To ma też przełożenie na sprawy związane z pielęgnacją, wystarczy powierzchnię przetrzeć delikatnie szmatką żeby wszystko było czyste. Właściciele własnych domów z pewnością docenią to, że panele winylowe świetnie się sprawdzają na ogrzewaniu podłogowym.

Same w sobie są bardzo ciepłe i przyjemne, a dzięki małej grubości i niskiemu oporowi cieplnemu zapewnią dużą skuteczność grzania. Jeśli ktoś ma odpowiednie umiejętności, to takie panele położyć można samemu, bez potrzeby zatrudniania do tego specjalisty. Sam montaż jest stosunkowo prosty, bowiem wykorzystuje się przy nim system zatrzasków, należy jednak wcześniej bardzo dokładnie wyrównać posadzkę i ułożyć podkład.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Continue Reading
Dodaj swój komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply