Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Po czym można poznać dobrego, kompetentnego psychologa

Wizyta w poradni psychologicznej różni się bardzo od wizyt w innych poradniach. Tam wizyty najczęściej są konkretne i rzeczowe, oparte na wywiadzie, badaniu pacjenta oraz wynikach diagnostycznych badań. Ale w przypadku, gdy coś dzieje się z duszą, to wyszukanie przyczyny, a tym bardziej skutecznego sposobu na poradzenie sobie z takimi problemami wcale takie proste nie jest. Aby psycholog miał możliwość dowiedzenia się czegoś, to czasami potrzebował będzie kilka czy kilkanaście rozmów. W czasie nich stopniowo buduje zaufanie ze swoim podopiecznym, który również stopniowo się otwiera i mówi coraz więcej.

Na to wszystko trzeba czasu, lecz również i dużego zaufania, szczerości i szacunku. Jeśli tego nie będzie, to raczej nie ma szans na to, aby leczenie się udało. Czasem się zdarzają sytuacje, gdy któraś ze stron po jakimś czasie rezygnuje ze współpracowania, bo nie widzi w tym sensu. Dlatego też już na samym początku, podczas wyboru psychologa warto zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy, jakie pomogą w ograniczeniu takiego ryzyka.

Takiego specjalisty najlepiej szukać w internecie, na przykład przez podanie w oknie wyszukiwarki hasła terapia dla par radom i sprawdzenie zwróconych wyników. Przy okazji sprawdzić od razu napisane przez dotychczasowych pacjentów opinie, które dużo mogą powiedzieć na temat jakości leczenia takiego psychologa. Niezwykle istotne jest oczywiście wykształcenie, powinna to być osoba która skończyła kierunkowe wyższe studia a także różne szkolenia i kursy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz