Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

Budownictwo, Przemysł

Pomiarowe króćce – do jakich celów się ich używa

Dodano

data

Gazowe i hydrauliczne instalacje potrzebują ciągłego monitorowania, czy nie dzieje się coś z nimi. W szczególności jest to ważne w przemysłowych zastosowaniach, w jakich nawet drobna awaria doprowadzić może do poważnych konsekwencji. Z tego też powodu bardzo dużą rolę odgrywają w takich układach pomiary podstawowych wartości, co pozwoli wyłapać nieszczelności i awarie. Przy takich pomiarach są stosowane rozmaite techniki, mniej i bardziej skomplikowane.

Jedna z popularniejszych to króćce pomiarowe, które są z jednej strony niedrogie i łatwe w instalacji, a pozwalają z drugiej na precyzyjny pomiar temperatury czy ciśnienia cieczy w instalacji. Elementy te dostępne są w wielu różnych odmianach i rodzajach, przez co raczej nie będzie problemu z wybraniem pasującego. Jeśli taka konieczność się pojawi, to króćce producent wykona także model o odpowiednich parametrach, wystarczy mu podesłać dokładną specyfikację i ustalonym okresie czasu dostać zamówione elementy.

Każdy montowany w instalacji króciec pomiarowy jest zrobiony z dobrze dobranych materiałów, także pod kątem rodzaju cieczy, która jest mierzona. Musi on też być odporny na czynniki atmosferyczne, oraz zapewnić odpowiednią wytrzymałość mechaniczną. W wielu przypadkach stosuje się stal nierdzewną, lecz również i specjalne odmiany stali mające dużą odporność na działanie kwasów. Średnice króćców pomiarowych są przeważnie zestandaryzowane, przez co standardowe modele można wykorzystywać w instalacjach różnego typu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Continue Reading
Dodaj swój komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply