Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pomoc geodezyjna – w jakich przypadkach jest potrzebna

Dodano

data

Budowa wymarzonego domu będzie się wiązać z dużą ilością obowiązków. Nie można sobie tak zwyczajnie zrobić wykop pod fundamenty, zalać je betonem i rozpocząć stawianie ścian. Należy również współpracować z kilkoma fachowcami, a jeden z nich to geodeta. Pomoc geodety jest potrzebna kilku sytuacjach.

Pierwsze spotkanie niejednokrotnie ma miejsce zanim się zakupi działkę, na przykład po to żeby dokładnie poznać jej granice. Bardzo się to także może przydać do stawiania jakiegoś ogrodzenia, aby nie było niepotrzebnego sporu z sąsiadami. Jeśli się ma znaleziony plan domu trzeba go odpowiednio ułożyć na obszarze działki. To także należy do zadań geodety, który wszystko zrealizuje w oparciu o mapę projektową. Na takiej mapie należy umieścić zarówno mieszkalny budynek, jak również wszystkie przyłącza.

Jeżeli dokumentacja będzie całkiem zatwierdzona i inwestor uzyska pozwolenie na budowę, to koniecznie wyznaczyć należy na działce miejsce, w którym budynek zostanie postawiony. To także będzie należało do zadań geodety, który powinien w tym celu zamontować w wyznaczonych miejscach specjalne znaki. Mają one duże znaczenie, bo w oparciu o nie robione będą fundamenty. Przy tych pracach ustala się także dokładne położenie poszczególnych przyłączy, jeżeli będą one przebiegać pod powierzchnią. Lecz to jeszcze nie wszystko, bowiem taki specjalista z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ będzie się jeszcze raz musiał pojawić na terenie budowy, już po jej skończeniu, żeby dokonać pomiarów końcowych i sprawdzić czy wszystko zostało zrobione zgodnie z planem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Continue Reading
Dodaj swój komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply