Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przegrody i kurtyny wykonane z PCV – gdzie się ich używa

Dodano

data

Folia PCV to materiał, który ma bardzo zróżnicowane zastosowanie. W dużym stopniu wynika to z jego właściwości i parametrów, a o tych można wiele dobrego powiedzieć. Przede wszystkim folia PCV dobrze zatrzymuje świetlne promieniowanie, przez co wykorzystywana jest podczas prac spawalniczych. Używane przez spawaczy przegrody spawalnicze posiadają taką folię w formie wypełnienia, przez co otoczenie jest chronione zarówno przed szkodliwymi promieniami, jak też przed mogącymi się pojawić odpryskami. Jeśli chodzi o przegrody wystarczy w zupełności folia o grubości mniej niż połowę milimetra.

Znacznie grubszej, lecz przez to wytrzymałej i trwałej, potrzebują kurtyny paskowe. Kurtyny tego typu są powszechnie stosowane w najróżniejszych sklepach i magazynach. Przeważnie są w postaci pasków o szerokości kilkunastu centymetrów, przymocowanych w górnej części zabezpieczanego otworu. Takie paski mają dużą elastyczność, dzięki czemu można je prosto rozsunąć, a wisząc tworzą barierę porównywalną z drzwiami.

Ogromnym plusem takiego rozwiązania jest jego duża ochrona termiczna. Jak okazuje się bowiem, folia PCV bardzo dobrze chroni przed zmianami temperatury, lepiej niż między innymi drewno. Przez to nawet paski o grubości kilku milimetrów pozwalają utrzymywać odpowiedni zakres temperatur we wnętrzu i zmniejszyć jej ucieczkę. Zastosowań folii PCV jest znacznie więcej, mają one dużą odporność na wilgoć i różnego rodzaju związki chemiczne, tak więc sprawdzają się też dobrze do izolacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Continue Reading
Dodaj swój komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply