Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przekazywanie złej oraz bolesnej wiadomości – wypróbuj, co radzi psycholog

Dodano

data

Rodzina która boryka się z komplikacjami alkoholowymi inaczej nazywana jest rodziną patologiczną. W takiej rodzinie wszystkie podstawowe funkcje rodzicielskie zostają naruszone, i zaburzeniu ulegają tu procesy socjalizujące. Dzieci, jakie wychowują się w familiach z kłopotem alkoholowym spotykają się z różnorodnego rodzaju przemocą. Oprócz przemocy takiej dosłownej, czyli fizycznej czy seksualnej, spotyka ich przemoc słowna. Czyli rodzice krytykują, oszukują, niesprawiedliwie traktują. Takie dzieci jak najszybciej wypada objąć pomocą psychologiczną. Pomoc psychologiczna proponowana przez terapia indywidualna radom jest tu niezwykle istotna, aby zagwarantować tym dzieciom w głównej mierze poczucie bezpieczeństwa, jak także nakierować, w jaki sposób należy w różnych sytuacjach postępować.

Na czym polega pomoc psychologiczna dla dzieci z rodzin dotkniętych alkoholizmem? Przede wszystkim ma wspomagać ich w lepszym radzeniu sobie z sytuacją życiową w jakiej się znajdują. Trzeba wiedzieć, że nie zawsze pomoc ta przyniesie dostrzegalne rezultaty. Będzie to miało tylko oraz wyłącznie wówczas sens, kiedy tak właściwie dziecko wytworzy klimat bezpieczeństwa oraz zaufa osobie, jaka chce jej pomóc a w następstwie tego psychoterapeucie. Każde dziecko, jakie boryka się z pewnymi kłopotami, czy także wychowuje się w rodzinach patologicznych pomocna jest pomoc.

Jeśli chodzi o dzieci alkoholików, to pomoc psychologiczna, w tej kwestii powinna być nakierowana głównie na pozbyciu się poczucia winy, wstydu, osamotnienia, osłabienie poczucia krzywdy, zdobyciu wiary że w życiu sobie poradzi. Pomóc dziecku będziemy mogli tylko oraz wyłącznie wtenczas kiedy nabierze ono do nas zaufania, oraz będzie pragnęło z nami rozmawiać. Dzieci, których spotyka przemoc bardzo w szeregu przypadków zamykają się w sobie oraz nie chcą nic mówi. Tworzą swój prywatny świat, do jakiego nie dopuszczają nikogo obcego, nawet jeżeli jest to osoba, jaka pragnie mu pomóc.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Continue Reading
Dodaj swój komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply