Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

W jaki sposób dbać o ogród?

Dodano

data

Organizując ogród, należałoby na samym początku rozdzielić go na trzy fundamentalne części. Część reprezentacyjną, wypoczynkową i gospodarczą. Każda z tych części nie ma zachodzić na drugą i powinny być przyzwoicie oddzielone. Część reprezentacyjna, tak nazwany przedogródek to powierzchnia znajdującą się przed domem. W tym rejonie wolno sadzić roślinki, które najdłużej będą pełniły funkcję dekoracyjną.

Muszą być to kwiaty i krzewy o długim czasie kwitnienia, lub ewentualnie późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki powinny pozwolić użytkownikom na prędkie i bezproblemowe dojście do bramki czy hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. Jakim sposobem sama nazwa uwypukla powinna być przeznaczona na odpoczynek – znacznie więcej na wycinka drzew piaseczno. Wiąże się to z tym, że ma znajdywać się za budynkiem. W tej części ogrodu powinny znajdywać się takie detale małej architektury jak: tarasy, altanki, grill czy spory trawnik gwarantujący gry oraz zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia oraz najważniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, jaka powinna znajdywać się na uboczu należącej do nas działki, ze względu na znajdujące się tu obiekty. Zwłaszcza ta część przeznaczona jest na umiejscowienie takich detalów jak: śmietniki czy kompostowniki.

W tej części też można umieścić domek gospodarczy, w którym będziemy chować wszystkie wymagane nam narzędzia do pielęgnacji stworzonego przez nas ogrodu. Koszenie powinno się odbywać w czasie, kiedy trawniki są suche. Jest to spowodowane poprawniejszym wykonaniem koszenia oraz faktem, iż trawa wtedy o wiele prawidłowiej znosi koszenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Continue Reading
Dodaj swój komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply