Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

W jaki sposób się wykonuje energetyczne świadectwo

Jednym z istotniejszych dokumentów, jakie muszą posiadać właściciele wielu domów i mieszkań, jest Certyfikat energetyczny. Ten dokument ma za zadanie przede wszystkim poświadczać, ile energii jest potrzebne do jego ogrzewania i codziennej eksploatacji. A to bardzo się może różnić zależnie od rozmiaru budynku, jego wyposażenia i stanu technicznego.

Posiadanie takiego certyfikatu chociażby umożliwi kupującym czy wynajmującym oszacować, na jakie wydatki muszą się nastawiać i jakie inwestycje będą potrzebne. Takie świadectwo może być wykonane wyłącznie przez certyfikowaną osobę, która posiada niezbędne umiejętności i doświadczenie. Jeśli chodzi o ceny, to wcale one nie są jakoś bardzo wysokie. Za niewielkie mieszkanie albo garaż w zupełności wystarczy kwota mniej więcej trzystu, w przypadku dużych budynków wzrośnie ona kilka razy.

Nasze przepisy określają dokładnie, które z informacji powinny zawierać prawidłowo wykonane Świadectwa energetyczne. W dokumentach tych musi się więc znaleźć zdjęcie frontowe budynku, szczegółowy plan ze wymiarowanymi pomieszczeniami, a także informacja o budowie stropów i ścian. Uwzględnić też należy technologię ogrzewania samego budynku, jak też podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Istotną częścią także będą obliczenia wykonane przez osobę przygotowującą certyfikat, do których się bierze uzyskane informacje. Taki certyfikat po wykonaniu zachowuje ważność przez dziesięć lat, lecz jeżeli w międzyczasie wykona się jakieś przeróbki, to trzeba go zrobić jeszcze raz.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz