Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

Inne

W jakich celach można wykorzystać nadruki holograficzne

Dodano

data

Pierwsze hologramy powstały już przed kilkudziesięciu laty, i od razu zachwyciły swoim pięknem i wyglądem. Wykonuje się je przy pomocy laserów o dużej precyzji, które poprzez rozszczepienie i równoczesne oświetlenie przedmiotu i kliszy generują obraz w trójwymiarze. W zależności od kąta padania światła i patrzenia takie obrazy mogą się mienić wspaniałymi barwami, i rzeczywiście wyglądać jakby całkiem realne.

Dzięki temu zaczęły one być powszechnie stosowane do najróżniejszych zabezpieczeń. Aktualnie hologramy można zobaczyć na przykład na papierowych pieniądzach, różnego rodzaju papierach wartościowych czy drukach urzędowych, lecz również biletach czy innych dokumentach. Podrobienie skomplikowanego hologramu będzie bardzo trudne, gdyż potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt.

Z tego też powodu wszelakie dokumenty zabezpieczone w taki sposób są dużo bezpieczniejsze niż tradycyjne, które wydrukować można przy pomocy dobrej drukarki. Jeśli okaże się to potrzebne, to druki zabezpieczone posiadać także mogą niewidoczne gołym okiem elementy, takie jak na przykład ukryte znaki czy nanoteksty. Do ich odczytu potrzebny będzie odpowiedni sprzęt, przy pomocy którego da się potwierdzić autentyczność, lecz to zagwarantuje najwyższą ochronę. Jak można zauważyć technologia ta stosowana jest także do celów wizerunkowych czy marketingowych. Dużą popularnością na przykład się cieszą folie holograficzne, ale też i oryginalne, ciekawe naklejki, dokładane do różnego rodzaju produktów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Continue Reading
Dodaj swój komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply