Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

Usługi

W jakich przypadkach można się starać o konsumencką upadłość

Dodano

data

Problemy ze spłacaniem swoich finansowych zobowiązań ma wielu ludzi. Powody takiego stanu są bardzo różne, w wielu przypadkach osoby takie bardzo chciałyby na bieżąco to robić, lecz nie mają po prostu możliwości ku temu. Bowiem się przytrafiają wypadki losowe czy choroby, uniemożliwiające aktywne pracowanie, i w takich przypadkach problemy z zadłużeniem się nakręcają. Jeśli zobowiązania przestaną być spłacane, to niestety wierzyciele i komornicy szukają każdego sposobu na to, aby odzyskać pieniądze.

Zajmowane jest wynagrodzenie, auta czy nawet nieruchomości, co jeszcze bardziej pogarsza sytuację wierzyciela. Lecz od kilkunastu lat istnieje możliwość, żeby stanąć na przysłowiowe nogi i wyprostować swoją sytuację, a taką możliwością jest konsumencka upadłość. W pierwszej formie została wprowadzona w roku 2009, a w późniejszych latach ukazały się jej modyfikacje, rozszerzające znacznie konsumenckie możliwości.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w internecie, wpisując na przykład w wyszukiwarce hasło upadłość konsumencka i sprawdzając otrzymane serwisy. W największym skrócie taka upadłość opiera się na tym, że jakaś część lub niekiedy i całość długów umorzona zostaje na drodze postępowania sądowego. Mogą się one ubiegać osoby nie prowadzące działalności gospodarczej, jakie przez określony okres czasu przestały spłacać swoje zobowiązania. Ogólna sytuacja dłużnika analizowana jest przez sąd i jeśli rzeczywiście są ku temu przesłanki, to zostać może podjęta taka decyzja o upadłości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Continue Reading
Dodaj swój komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply