Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Wybór tłumika sportowego – na jakie rzeczy należy zwrócić swoją uwagę

Jedną z częściej wybieranych przez posiadaczy samochodów osobowych modyfikacji jest zmiana tłumika na model sportowy. Fabryczne tłumiki tak się projektuje, żeby znaleźć kompromis między efektywnością a emitowanym hałasem, i to w pierwszej kolejności komfort pasażerów jest na pierwszym miejscu. Lecz to wiąże się też z pewnym ograniczeniem mocy jednostki napędowej, jaką można podnieść na przykład wymieniając tłumik.

Jeżeli ktoś będzie jednak chciał to zrobić, to powinien na parę istotnych rzeczy zwrócić swoją uwagę. Po pierwsze zakup takiego tłumika najlepiej zrobić w jakiejś firmie specjalizującej się w wytwarzaniu tego typu części, na przykład takie jak RM motors. Wtedy po pierwsze będzie miał pewność do do odpowiedniej jakości wykonania, a poza tym tego, że sprzedawane tłumiki sportowe spełniały będą wszystkie wymagania związane z obowiązującymi przepisami.

W pierwszej kolejności będzie tu chodziło o poziom emitowanego hałasu, jaki przekraczać nie może ustalonych norm. Jeśli samochód po założeniu tłumika sportowego będzie za bardzo głośny, to może nie przejść wtedy okresowych badań, lub też w czasie kontroli policja zatrzyma kierowcy dowód. Istotna jest też jakość wyprodukowania i materiały, które do tego zostały użyte, tak aby po kilku miesiącach nie trzeba było wymieniać tego elementu na nowy. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę, to pomyśleć może o kolejnym elemencie poprawiającym osiągi samochodu. Coraz częściej jest w ostatnim czasie także wybierany downpipe, który również powiększa o parę koni moc jednostki napędowej.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz