Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Connect with us

Dom, Ogród

Jakie odmiany stałego opału obecnie się cieszą popularnością

Dodano

data

Wielu właścicieli domów używa pieców, które przeznaczone są do spalania różnych rodzajów stałych paliw. Najczęściej będzie to drewno lub węgiel, ale rosnącym zainteresowaniem cieszy się też ekogroszek oraz pellety drzewne. Poszczególne odmiany paliwa stałego mocno się jednak od siebie różnią, z tego też powodu przy wyborze trzeba na kilka istotnych rzeczy zwrócić swoją uwagę. Przede wszystkim opał, jaki chce się spalać, musi mieć wystarczającą wartość opałową.

Najlepiej parametr ten wygląda przy węglu kamiennym, a ogólna kaloryczność pelletu i drewna w dużym stopniu zależą od gatunku, z którego pochodzą. Bardzo ważne jest też, żeby paliwo było dobrze wysuszone przed spalaniem. Jeżeli będzie ono miało dużą wilgotność, to nie tylko nie wytworzy ono wystarczającej ilości energii cieplnej, ale przy spalaniu będzie się też wydzielać dużo niebezpiecznych związków. Dlatego nawet jeśli się wybierze opał dobrej jakości, to na poziom jego wilgotności również trzeba zwrócić trochę uwagi.

Sporo osób za to zwraca dużą uwagę na kwestie ekonomiczne. Przeważnie jest tak, że materiały o największej kaloryczności też najwięcej kosztują. Z tego też powodu podczas zakupu nie należy patrzeć wyłącznie na cenę, ale też na to, jaką ilość opału trzeba będzie zużyć. Niejednokrotnie dużo lepszym rozwiązaniem będzie zakup naprawdę dobrego, ale droższego węgla, niż taniego, kiepskiego drewna. Opał dobrze jest też kupować w hurtowniach, a takie na przykład się znajdzie po wpisaniu w wyszukiwarce słów hurtowa sprzedaż ekogroszku i przejrzeniu wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Continue Reading
Dodaj swój komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply